Feralne zdarzenie na przejściu dla pieszych: matka i jej 3-letnie dziecko potrącone przez BMW

Przejście dla pieszych, które powinno być miejscem bezpiecznym do przekroczenia ulicy, stało się areną dramatycznego wypadku. Rozpędzony samochód marki BMW niespodziewanie wtargnął na pasy, potrącając młodą matkę i jej trzyletniego synka. Do zdarzenia doszło na ulicy Lubelskiej w Puławach. Jak potwierdza policja, kierujący pojazdem był trzeźwy.

Zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze puławskiej komendy policji analizują okoliczności wypadku. – Nasze wstępne ustalenia, wsparte dowodami z miejskiego monitoringu w Puławach, pokazują, że kierowca BMW, ignorując czerwone światło sygnalizatora, wtargnął na wyznaczone przejście dla pieszych – podaje nadkomisarz Andrzej Fijołek, członek zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Analiza materiału nagranego na monitoring pokazuje skrajne natężenie siły uderzenia. W wyniku tego dramatycznego zdarzenia matka oraz jej mały syn zostali wyrzuceni w powietrze. 22-latka i jej trzyletni syn zostali natychmiast przewiezieni do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Kierującym BMW był 27-letni mężczyzna, który został na miejscu zatrzymany przez interweniujących policjantów. – Przeprowadzone badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu w organizmie kierowcy. Dodatkowo pobrano od niego krew celem sprawdzenia obecności innych środków odurzających – dodaje Fijołek.