Sukces i dwie klęski – podsumowanie występów piłkarek ręcznych MKS FunFloor Lublin na przyjacielskim turnieju w Baia Mara

Podczas towarzyskiego turnieju w rumuńskim mieście Baia Mara, drużyna piłkarek ręcznych MKS FunFloor Lublin odniosła jedno zwycięstwo i poniiosła dwie porażki. Te rezultaty pozwoliły zawodniczkom z Lublina uplasować się na trzecim miejscu.

Zawodniczki w barwach biało-zielonych rywalizowały z trzema drużynami z rumuńskiej ekstraklasy. Pokonały CSM Coronę Brasov wynikiem 30:26, ale uległy HC Zalau 26:37 oraz gospodynkom turnieju – CS Minaur Baia Mare 25:28.

Wina pierwszego meczu, który odbył się w piątkowe przedpołudnie, ekipa prowadzona przez trenerkę Edytę Majdzińską zmierzyła się z drużyną z Brasova. W tym spotkaniu szczególnie dobre występy zaprezentowały lubelskie skrzydłowe, które zdobyły aż dziewiętnaście z trzydziestu punktów dla swojego teamu. Magda Balsam wpisała się na listę strzelców osiem razy, Oktawia Płomińska ustrzeliła pięć bramek, Julia Pietras cztery, a Daria Szynkaruk dwie.

Dominika Więckowska, zawodniczka grająca na pozycji rozgrywającej w MKS FunFloor, podczas rozmowy przekazała: „Na wstępie zarówno my jak i nasze rywalki prezentowały solidną obronę. Gdy jednak rozpoczęłyśmy składną grę ofensywną, udało nam się wypracować przewagę 4:1 i kontrolować dalszą część meczu. Bardzo dobrą skuteczność wykazała nasza obrona, która inicjowała kontrataki. Nasze niezwykle sprytne skrzydłowe je wykończały, zdobywając łatwe punkty. Obrona również dobrze się spisała. Momentami zgromadziłyśmy nawet dziewięciobramkową przewagę, ale potem pojawiło się kilka kar i mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 30:26”.