Za nami drugi dzień Międzynarodowego Festiwalu Graffiti – Meeting of Styles w Lublinie

Drugie 24 godziny spektakularnego świętowania graffiti, znanego jako Meeting of Styles, właśnie dobiegły końca w Lublinie. Festiwal, który cieszy się uznaniem na całym świecie, rozpoczął swoje obchody w piątek 4 sierpnia. W sobotę, artystów tzw. writerów, obserwowano przy pracy nad monumentalnymi muralami na ścianach przy obwodnicy Lublina.

Meeting of Styles to wydarzenie o zasięgu międzynarodowym, które w tym roku obchodzi swoją drugą dobę trwania w dniach 4-6 sierpnia na ziemiach Lubelszczyzny. W trakcie tego festiwalu, ulice Lublina stają się płótnem dla niezwykłych twórczości writerów. Pierwszego dnia artystyczne graffiti przyozdobiło ściany w okolicach lubelskiego Skende. Natomiast sobotni i niedzielny poranek to czas na przekształcenie ścian oporowych obwodnicy Lublina, co ma miejsce niedaleko Ogrodu Botanicznego UMCS. W ostatnim dniu festiwalu, od 12:00 do 18:00 będzie można podziwiać finalne efekty pracy artystów.

Meeting of Styles to najstarsza impreza tego typu zarówno w Polsce, jak i na całym świecie! Jego korzenie sięgają niemieckiego Festiwalu Wall Street Meeting. Podstawowym celem tego wydarzenia jest prezentacja graffiti jako jednej z form sztuki publicznej oraz stworzenie platformy dla młodych ludzi, umożliwiającej rozwijanie ich pasji i twórczości. Od 2002 roku zorganizowano ponad 500 edycji Meeting of Styles na całym globie, gromadząc 150 tysięcy artystów i przyciągając audytorium liczące ponad 600 tysięcy osób. Tegoroczna edycja jest trzynastą lubelską odsłoną tego niezwykłego wydarzenia.