Jesienna odsłona programu "Odkryj Lublin — zainspiruj się historią naszego Miasta!" zyskuje na popularności

„Odkryj Lublin — zainspiruj się historią naszego Miasta!” to inicjatywa, która zdobyła olbrzymie uznanie wśród uczniów oraz ich nauczycieli. Ten cykl edukacyjnych spacerów, przeznaczony dla młodzieży szkolnej, przekroczył wszelkie oczekiwania pod względem liczby uczestników. Szkoły, które chciałyby wziąć udział w jesiennym etapie programu, mają czas na zgłoszenie swojego udziału do 15 września. Projekt ten jest realizowany w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

Dyrektor Biura Rozwoju Turystyki Urzędu Miasta Lublin, Marcin Kęćko, wyjaśnia, że decyzja o organizacji jesiennej edycji wynika z analizy wcześniejszych działań oraz dużego zainteresowania ze strony szkół.

Przed rozpoczęciem letnich wakacji odbyło się 129 spacerów, które cieszyły się uznaniem uczniów z 45 różnych szkół na terenie Lublina.

Około 2800 uczniów miało okazję stać się młodymi ambasadorami swojego miasta. Dzięki udziałowi w spacerach mają teraz szansę lepiej poznawać i rozumieć znaczenie poszczególnych zabytków, które codziennie mijają – komentuje Kęćko.

Na jesienną edycję zgłosiło się już ponad 50 szkół, co świadczy o ciągłym dużej atrakcyjności programu. Oferta jest bogata i dostosowana do różnych grup wiekowych.