Odpowiedzialność za zagrażanie życiu i zdrowiu innych – 24-latek, który spowodował wypadek autobusowy w Lublinie

Sytuacja, w której 24-letni mężczyzna narażał inną osobę na ryzyko utraty życia lub zdrowia, miała miejsce w Lublinie, kiedy ten pchnął drugiego mężczyznę pod nadjeżdżający autobus. Ofiara, 39-letni mężczyzna, z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez system monitoringu miejskiego. Młody mężczyzna, który jest teraz podejrzany o spowodowanie tego incydentu, może spędzić w więzieniu nawet do 3 lat.

Informacje na temat tego incydentu przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. W świetle zgromadzonych informacji incydent nastąpił w piątek na ulicy Lubartowskiej w Lublinie. Mężczyzna został pchnięty przez sprawców wprost pod koła przybywającego autobusu. Po dokonaniu czynu sprawcy natychmiast opuścili miejsce zdarzenia.

„Mężczyzna, który doznał obrażeń w wyniku tego zdarzenia, ma 39 lat i został natychmiast przewieziony do szpitala. Jak wynikało z naszych początkowych ustaleń, sprawcy celowo pchnęli mężczyznę pod nadjeżdżający autobus. Cały incydent został zarejestrowany przez kamery miejskiego systemu monitoringu”- relacjonował oficer policji.