Nowa odsłona programu "Jedz z Głową" dla najmłodszych uczniów w Lublinie

Z początkiem nowego roku szkolnego, miasto Lublin ponownie uruchomiło inicjatywę „Jedz z Głową”. Program ten, skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych, ma na celu promocję zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Projekt jest finansowany przez Urząd Miasta Lublin, a jego realizacja leży w rękach Fundacji Medicover.

Najbliższe miesiące, od września do grudnia, zostaną wypełnione różnorodnymi działaniami o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym. Obejmą one zarówno dzieci, jak i ich rodziców, opiekunów czy nauczycieli zainteresowanych tematem zdrowego odżywiania najmłodszych. Ze względu na sytuację pandemiczną, wszystkie te działania będą realizowane online.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z porad dietetycznych i szeroko rozumianej edukacji żywieniowej. To doskonała okazja do ukształtowania u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych, które mogą przynieść im korzyści zdrowotne na całe życie.

Pragniemy również podzielić się z Państwem harmonogramem wrześniowych warsztatów online, które odbędą się w ramach Programu „Jedz z Głową”. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 18 września 2023 r. o godzinie 19:00. Tematem będzie „Jak wspierać rozwój psychiczny dziecka”. Prowadzącą będzie psycholog i psychoterapeutka, specjalistka od uzależnień.