Proces pielęgnacji najbardziej wartościowych drzew w Lublinie

W Lublinie obecnie przeprowadzane są zabiegi pielęgnacyjne na najbardziej cennych okazach drzew. Specjaliści zwinni jak alpiniści dokonują tych czynności, korzystając z metod alpinistycznych.

Nasze miasto zaplanowało tym razem kolejną serię zabiegów pielęgnacyjnych dla 40 wyjątkowo wartościowych drzew, wśród których znajduje się siedem pomników przyrody. Wiele drzew na terenie Kośminka już przeszło tę pielęgnację, a specjaliści niedługo zawitają również na ulicach takich jak: Franczaka „Lalka” czy Biała. W bieżącym roku pielęgnacji poddanych zostanie ogółem 68 drzew.

Fachowcy zajmują się usuwaniem posuszu oraz starannym „opatrywaniem” ran i ubytków na drzewach. Kiedy jest to niezbędne, stosowane są elastyczne wiązania w koronach drzew, mające na celu wzmocnienie ich osłabionych części. Czasami konieczne staje się także zastosowanie podpór do pni i konarów.

Miasto zaangażowało specjalistów do przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych na 14 lipach i 3 jesionach pensylwańskich, które rosną przy ulicy Franczaka „Lalka”. Ponadto, 5 klonów z cmentarza na ulicy Białej, trzy z terenu szkoły na ul. Kasprowicza oraz niektóre okazy z przedszkola znajdującego się na ul. Lwowskiej, szkoły na ul. Podwale oraz z ulic Pawiej, Elektrycznej, Dobrej, Lotniczej, Suche oraz ronda Cybulskiego również zostaną poddane tym zabiegom.