Tańcz z Kaniorowcami – Lublin kusi mieszkańców folklorem

Właśnie nadszedł czas na kolejne, taneczne zdarzenie w Lublinie, które ma na celu celebrowanie i promowanie polskich tańców ludowych. Miasto zaprasza wszystkich na spotkanie z Zespołem Pieśni i Tańca „Lublin” imienia Wandy Kaniorowej. Jest to nie tylko propozycja świetnej zabawy, ale również okazja do poznania i nauki tradycyjnych polskich tańców. Całość zawierająca tę wyjątkową propozycję nosi nazwę „Tańcz z Kaniorowcami” i wpisuje się w plany Lublina jako Europejskiej Stolicy Młodzieży w 2023 roku.

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, a także Pełnomocniczka Prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023, podkreśla znaczenie tego typu inicjatyw dla lokalnej społeczności. Zauważa, że melodie oraz tańce będące od lat integralną częścią tradycji regionu, nadal stanowią doskonałą motywację do wspólnej zabawy i spędzania czasu. W bieżącym roku zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy Lublina mieli już kilkakrotną możliwość uczestnictwa w potańcówkach oraz warsztatach organizowanych przez Kaniorowców. Zachęca ona do udziału w najbliższej, ostatniej w tym roku edycji spotkań na Placu Litewskim.

„Tańcz z Kaniorowcami” to wydarzenie szeroko otwarte dla mieszkańców Lublina i okolic. Jego misją jest nie tylko nauka polskich tańców ludowych i narodowych, ale także promowanie integracji międzypokoleniowej. Wszyscy są serdecznie zaproszeni do wspólnej zabawy – niezależnie od wieku czy dotychczasowego doświadczenia tanecznego.

Cała inicjatywa doskonale wpisuje się w obchody 75-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” imienia Wandy Kaniorowej.