Pierwsze mobilne boisko szkolne w Lublinie na horyzoncie

Planuje się przekształcenie asfaltowego placu znajdującego się w obrębie Szkoły Podstawowej numer 15, mieszczącej się przy ulicy Elektrycznej w Lublinie, w pierwsze mobilne boisko przyszkolne w mieście. Oprócz tego, firma zajmująca się tym projektem zapewni izolację przeciwwilgociową dla ścian budynku szkolnego, zamontuje nowe oświetlenie oraz kamery monitoringu.

– Mobilne obiekty sportowe są już sprawdzonym i skutecznym rozwiązaniem w wielu miastach. Najczęściej są to boiska do piłki nożnej lub lodowiska. Chcielibyśmy zastosować taki model również u nas – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju. Aktualnie jesteśmy w trakcie finalizowania umowy z wykonawcą, który nie tylko dostarczy i zamontuje boisko, ale także wykona dodatkowe prace przy budynku szkoły. Ten projekt jest częścią Budżetu Obywatelskiego i jego realizacja możliwa była dzięki zaangażowaniu zarówno uczniów tej szkoły, jak i szeroko pojętej społeczności lokalnej, a także wielu mieszkańców Kośminka. Spośród wszystkich projektów dzielnicowych zgłoszonych w ramach IX edycji Budżetu Obywatelskiego, ten pomysł zdobył najwięcej głosów – ponad 1400.

Mobilne boisko ma wiele zalet, do których należy możliwość jego ustawienia w dowolnym miejscu, niezależnie od rodzaju nawierzchni. Dodatkowo, taki obiekt może być przenoszony i instalowany nawet wewnątrz hal sportowych. Mobilne boisko składa się z nawierzchni trawiastej o dowolnej powierzchni, wyposażonej w bandy ograniczające pole gry oraz bramki. W skład konstrukcji wchodzą także specjalne siatki chroniące przed wydostaniem się piłki poza obszar boiska.