Premierowe spotkanie "Przy stole" – okazja do integracji dla obywateli Lublina

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina, zarówno tych, którzy mieszkają tu od pokoleń, jak i tych, którzy dopiero co zdecydowali się na przeprowadzkę do naszego miasta, na inicjatywę o nazwie „Przy stole”. Jest to pierwsze ze spotkań z cyklu skierowanego do obywateli miasta, mające na celu budowanie relacji i promowanie wymiany kulturowej.

Spotkania są inspiracją powszechną ideą, że spotkania stanowią doskonałe ramy dla nawiązywania nowych znajomości, prowadzenia pogodnych rozmów czy współtworzenia silnych więzi. Obok jedzenia, które jest nieodłącznym elementem spotkań przy stole, sprzyja także poznawaniu różnorodności kulturalnej.

Premierowe wydarzenie z tego cyklu zostanie przeprowadzone 22 września. Rozpocznie się o godzinie 18:00 i potrwa aż do 20:00. Podczas tego czasu uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat pierogów z całego świata. Poruszone zostaną tematy sposobów przyrządzania pierogów w różnych krajach – jak są wypełniane, jakie mają smak, czy są słodkie czy pikantne oraz wiele innych ciekawostek dotyczących tego popularnego dania.