Świtezianka na tropie przestępstwa: Policjant podczas dnia wolnego udaremnił kradzież

Osobliwe dźwięki dobiegające z piwnic budynku mieszkalnego wpadły w ucho policyjnego funkcjonariusza z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Ten, korzystając z wolnego czasu, wybrał się wraz z sąsiadem na inspekcję piwnic i natknął się na osobnika, który włamał się do pomieszczenia i przygotowywał swoje łupy do transportu.

Incydent miał miejsce we wczesnych porannych godzinach piątku, w jednym z bloków mieszkalnych znajdujących się przy ulicy Koncertowej w Lublinie. Policjant przypisany do działu śledczego ds. przestępczości gospodarczej w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie, podczas swojego dnia wolnego, zauważył dziwne odgłosy dochodzące z piwnic. Decyzja o sprawdzeniu źródła tych dźwięków podjęta wspólnie z sąsiadem okazała się strzałem w dziesiątkę – obaj mężczyźni natknęli się na serię włamań.

Nieznajomy sprawca dokonał cięć w zamkach kłódkach skrytek piwnicznych i już prawie skompletował łupy do wywiezienia. Głównie skupił się na narzędziach elektrycznych. Funkcjonariusz i jego sąsiad nie tracili czasu i natychmiast zatrzymali intruza. Kolejnym krokiem było wezwanie patrolu na miejsce zdarzenia. Złodziej, 20-letni mężczyzna, został przewieziony na piąty komisariat.