Szkoła Podstawowa nr 43 w Lublinie z innowacyjną ekopracownią

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie cieszą się z nowego wyposażenia swojej placówki. Stało się tak dzięki utworzeniu specjalistycznej Ekopracowni, miejsca które ułatwi młodzieży zdobywanie wiedzy i rozwijanie pasji. Nie wszystkie szkoły mogą sobie pozwolić na taką inwestycję, jednak ta lubelska placówka dokonała tego kroku.

Radosne otwarcie Ekopracowni miało miejsce w ostatnią środę. Innowacyjna sala, nazywana przez uczniów i nauczycieli „zielonym sercem szkoły”, została zaaranżowana z myślą o nauce i przeprowadzaniu eksperymentów. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który został przyznany w wyniku udanego udziału w konkursie, szkoła mogła zaopatrzyć pracownię w wiele pomocnych urządzeń naukowych. Wykorzystywane będą one do prowadzenia lekcji z dziedziny nauk przyrodniczych i odnawialnych źródeł energii (OZE).

Innowacyjna sala to przestrzeń, która sprzyja nauce i pozwala na rozwijanie zainteresowań uczniów. „Takie miejsce powinno znaleźć się w każdej szkole” – twierdzi Ania, jedna z uczennic Szkoły Podstawowej nr 43 w Lublinie.