Finisz Lubelskiego Festiwalu Nauki: Przeniesiony do hali Lubelski Piknik Naukowy

Lubelski Festiwal Nauki zbliża się ku koniec. Punkt kulminacyjny festiwalu, czyli Lubelski Piknik Naukowy, przewidziany jest na sobotę.

Planowane zakończenie festiwalu zapadło na 23 września i potrwa od godziny 10 do 16. Miejsce obchodów to Targi Lublin. Pomimo że piknik zwykle ma swój ciąg dalszy pod gołym niebem, ostatnich kilka edycji, które spotkały się z niespodziewanymi opadami deszczu, zmusiło organizatorów do przeniesienia całego wydarzenia do pomieszczenia zamkniętego.

– Jest to niecodziennym zjawisko, ponieważ jest to jedyny dzień w trakcie festiwalu, kiedy wszyscy zaangażowani w jego organizację mogą się spotkać w jednym miejscu. Tym razem nasze spotkanie odbędzie się na Targach Lublin, gdzie warunki pogodowe nie będą miały wpływu na nasze plany. Poprzednie dwa lata były prawdziwym kataklizmem dla pikniku. Deszcz padał tak intensywnie, że kiedy w końcu wróciliśmy do domów, nie było na nas nawet jednego suchej miejsca – wspomina z uśmiechem dr Anna Dutkowska, główna osoba odpowiedzialna za koordynację Lubelskiego Festiwalu Nauki.