Lubelskie schronisko otwiera drzwi dla zwierząt – wydarzenia z okazji Światowego Dnia Zwierząt

Dzięki prelekcjom pod tytułami „Przyjaciel czy tylko zwierzę?” oraz „Co gryzie psa?”, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zaprasza na dzień otwarty, który zostanie zorganizowany 4 października. Wybór tej daty nie jest przypadkowy, gdyż tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.

Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin, wyjaśnia, że dzień otwarty to idealna szansa na zapoznanie się z mieszkańcami schroniska, którzy są gotowi na nowe domy i przyjaźnie. Podkreśla, że mimo iż w schronisku otrzymują kompleksową opiekę, prawdziwe szczęście zwierzęta mogą odnaleźć jedynie u boku swojego właściciela.

W programie spotkania znajduje się więcej niż tylko prelekcje i możliwość adopcji. Goście będą mieli okazję spotkać artystkę i miłośniczkę zwierząt Sylwię Głań, a dla najmłodszych przewidziane są warsztaty rękodzieła. Będzie też okazja do rozmowy z pracownikami schroniska oraz wolontariuszami. Dzień otwarty rozpocznie się o godzinie 10.

Także miasto Lublin zdecydowało się na dodatkowe atrakcje z tej okazji. 4 października na profilu Facebookowym „Miasto to też Twój Dom” będzie można wziąć udział w konkursie „Ruda Kita o siebie pyta”.