Nielegalne przechodzenie przez ruchliwą drogę

Chociaż pośrodku zatłoczonej drogi dwupasowej znajdują się wyraźnie zaznaczone pasy przejścia dla pieszych, to formalności związane z uznaniem tego miejsca za teren budowy jeszcze nie zostały zakończone. Wiele osób rezydujących w okolicy, ignorując potencjalne ryzyko, decyduje się na nielegalne przejście przez tę drogę. Władze miasta zapewniają jednak, że w najbliższym czasie przejście zostanie oficjalnie otwarte dla użytkowników.

Z chwilą rozpoczęcia września i wprowadzenia poszczególnych zmian związanych z powakacyjnymi harmonogramami komunikacji miejskiej, w pobliżu nowego odcinka ulicy Jana Pawła II uruchomiono przystanek Gęsia II. Jego lokalizacja jest strategiczna – znajduje się blisko sieciówki Aldi, która została otwarta pod koniec ostatniego roku, a także pomiędzy skrzyżowaniami ulic Roztocze i Jantarową oraz Gęsią. To tutaj zatrzymują się autobusy i trolejbusy linii numer: 12, 14, 16, 45, 46, 85, 150, 161 i N2.

Problemem jest jednak brak wygodnego dostępu do nowego przystanku, który można osiągnąć jedynie omijając go szerokim łukiem. Chociaż niedaleko od sklepu Aldi niedawno namalowano pasy na zjeździe, to jednak nadal nie są one oficjalnie otwarte. Znak umieszczony przed nimi informuje o tym, że ruch pieszych jest tutaj zakazany. Mimo to, wielu mieszkańców decyduje się na skrócenie drogi, przechodząc nielegalnie przez zatłoczoną dwupasmówkę.