Relacja z siódmej edycji Półmaratonu Lubelskiego

Kolejna, siódma już edycja Półmaratonu Lubelskiego, którego organizatorem jest Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie, odbyła się na trasie rozpoczynającej i kończącej się na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego. Uczestnicy mieli okazję biegać m.in. przez Most Kultury, malowniczy Park Ludowy oraz wzdłuż Areny Lublin. Trasa zawodów prowadziła też przez ulice Jana Pawła II, Roztocze i Głęboką.

Wśród uczestników półmaratonu najlepszym okazał się Michał Biały pochodzący z Kraśnika, który pokazał swoją wytrzymałość pokonując dystans 21,0975 km w czasie 1:14:08. W rozmowie na mecie z dumą dzielił się swoim sukcesem. – Na szczęście udało mi się zdobyć pierwsze miejsce! – wyznał zwycięzca. – Moje zwycięstwo zawdzięczam dobrej formie na podbiegach, co pozwoliło mi odskoczyć od rywali na ulicy Roztocze. Następnie, utrzymując równy i mocny rytm, dotarłem do mety. To zwycięstwo naprawdę daje mi dużo radości – dodał Michał Biały.

Drugie miejsce na podium zdobył Bartłomiej Florczak z Puław, który finiszował z czasem 1:15:07. Trzecie miejsce przypadło natomiast lublinianinowi Piotrowi Chorosiowi reprezentującemu Stay Insane Niemce, który pokonał trasę w czasie 1:15:34.

Medal za najszybszy bieg wśród 77 startujących kobiet zdobyła Dominika Łukasiewicz. Reprezentantka drużyny NADiR Jędrzejów/Dobrze Biec przebiegła trasę w czasie 1:24:05, co dało jej 11. miejsce w klasyfikacji open.