„Odczaruj Jesień Życia": Interaktywne wydarzenie dla seniorów i ich rodzin w Lublinie

Dzisiejszy dzień w Lublinie przynosi wiele atrakcji dla seniorów i ich rodzin – od koncertów, poprzez występy taneczne, aż do międzypokoleniowego pokazu mody.

Punktualnie o godzinie 12:00, w Galerii Olimp przy al. Spółdzielczości Pracy 32, rozpocznie się VIII edycja imprezy pod nazwą „Odczaruj Jesień Życia”. W tym roku niepowtarzalny, międzypokoleniowy charakter spotkania podkreśla obchodzony tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023, co skłoniło lubelską młodzież do aktywnego zaangażowania się w organizację wydarzenia.

Monika Lipińska, zastępczyni prezydenta Lublina ds. społecznych, tłumaczy, że „Odczaruj Jesień Życia” to inicjatywa, która już na trwałe zagościła w kalendarzu dedykowanym seniorom w Lublinie. Głównym celem wydarzenia jest promowanie szeroko pojętej aktywności ludzi starszych oraz motywowanie ich do pełnego i czynnego uczestnictwa w życiu miejskim. Kluczową rolę w tym procesie odgrywa integracja międzypokoleniowa, a spotkania w ramach „Odczaruj Jesień Życia” doskonale służą budowaniu silnych więzi pomiędzy różnymi pokoleniami mieszkańców Lublina. Szczególne znaczenie ma to właśnie w obecnym roku, gdy Lublin jest Europejską Stolicą Młodzieży, co skłoniło młodsze pokolenie do zaangażowania się w organizację tegorocznego wydarzenia. W efekcie na tradycyjnym pokazie mody zobaczymy zarówno seniorów, jak i młode osoby z Lublina.