Sąd skazuje na 15 lat pozbawienia wolności Artura G., który brutalnie zaatakował swoją matkę

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok w sprawie Artura G., który po ataku na swoją matkę nożem kuchennym w styczniu 2022 roku, stanął przed obliczem prawa. Zdarzenie miało miejsce w ich domu rodzinnym, na terenie gminy Lubartów w województwie lubelskim. Mężczyzna został oskarżony o próbę zamordowania matki, maltretowanie swojej małżonki oraz groźby skierowane pod adres swojej teściowej. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Artur G., mający 39 lat, został uznany winnym przez Sąd Okręgowy w Lublinie we czwartek, 12 października. Sędzia uznał go za winnego przestępstw: usiłowania zabójstwa matki, znęcania się nad nią i spowodowania jej uszczerbku na zdrowiu, znęcania się nad żoną i grożenia teściowej. W ramach kary mężczyzna został skazany na 15 lat pozbawienia wolności.

Proces zakończył się dodatkowym wymiarem kary dla Artura G., który ma zakaz nawiązywania kontaktu oraz zbliżania się do matki i żony na odległość krótszą niż 100 metrów. W odniesieniu do matki, zakaz obowiązuje przez trzy lata, a w przypadku żony przez pięć lat. Skazany ma również obowiązek wypłacenia nawiązki dla poszkodowanych: matka ma otrzymać kwotę 20 tysięcy złotych, a żona 8 tysięcy złotych.