Trwa budowa ul. Lubelskiego Lipca ’80 w dzielnicy Za Cukrownią

Około pięć miesięcy temu rozpoczęto prace budowlane związane z realizacją projektu przedłużenia ulicy Lubelskiego Lipca ’80 na terenie dzielnicy Za Cukrownią. W nadchodzących dniach spodziewane są zmiany w organizacji ruchu drogowego w okolicach placu budowy.

Po etapie przygotowawczym, polegającym na przygotowaniu terenu pod inwestycję, wykonawca rozpoczął prace nad wzmocnieniem podłoża gruntowego. Faza ta jest niezbędna ze względu na specyficzne uwarunkowania gruntowe i stanowi kluczowy element harmonogramu prac – wyjaśnia Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju. Nowo utworzony odcinek drogi umożliwi lepsze funkcjonowanie komunikacji publicznej oraz zapewni łatwiejszy dostęp do istniejącego dworca PKP, a także do nowego Dworca Lublin, który obecnie jest w trakcie budowy. Ponadto, ułatwi to dojazd do takich obiektów rekreacyjno-sportowych jak Arena Lublin czy Park Ludowy.

Związane z inwestycją zmiany w organizacji ruchu wchodzą w życie od poniedziałku, 16 października. Zostaną one wprowadzone na drodze łączącej nowo budowaną ulicę Lubelskiego Lipca ’80 z ulicą Krochmalną. Kierujący pojazdami od ronda pod estakadą w kierunku ul. Krochmalnej będą mieli do dyspozycji jednokierunkowy pas ruchu. Natomiast wszyscy użytkownicy ul. Krochmalnej zmierzający w stronę ul. Jana Pawła II lub Diamentowej, spotkają się z zakazem skrętu w prawo za stacją paliw. Zakaz ten będzie obowiązywał do momentu zakończenia inwestycji, przewidzianego na luty 2025 roku.