Przerwa w ruchu kolejowym pomiędzy Lublinem a Stalową Wolą na skutek awarii sieci trakcyjnej

W związku z uszkodzeniem sieci trakcyjnej, od czwartku (12.10) do soboty (14.10), nastąpiła przerwa w kursowaniu pociągów na trasie Lublin – Stalowa Wola. Konsekwencją tego jest także brak połączeń do Kraśnika.

Rafał Wilgusiak, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., przekazuje informacji, że na stacji Niedrzwica trwają zaawansowane prace remontowe bieżącego uszkodzenia na jednotorowej linii Lublin Zemborzyce – Stalowa Wola Rozwadów. Sieć została zniszczona wczoraj przed południem przez kierującego ciężarówką, który nie złożył wysięgnika, powodując zerwanie sieci trakcyjnej nad czterema torami i przewrócenie słupa oświetleniowego.

Na miejscu incydentu pracuje specjalistyczny zespół techniczny oraz dwa pociągi służące do naprawy sieci. Jak informuje Wilgusiak, rozmiar uszkodzeń jest na tyle duży, że prace naprawcze potrwają do soboty.

W odpowiedzi na zaistniałe problemy, przewoźnicy PKP Intercity i Polregio zdecydowali o wprowadzeniu tymczasowej komunikacji zastępczej. Polregio obsługuje trasę pomiędzy Niedrzwicą a Wilkołazem, natomiast PKP Intercity kursuje na odcinku Lublin Główny – Kraśnik.

Informacje na temat zmian w kursowaniu pociągów są regularnie aktualizowane i podróżni mogą je znaleźć na stacjach, przystankach oraz w aplikacji Portal Pasażera.