Wzmocnione patrole policji w Lublinie podczas Wszystkich Świętych

Podczas obchodów Wszystkich Świętych, siły policyjne w Lublinie zintensyfikują swoją obecność na drogach oraz w obszarach przyległych do cmentarzy. Spodziewane jest większe natężenie ruchu drogowego, szczególnie na głównych arteriach prowadzących do i z miasta oraz okolic największych nekropolii. Z tego powodu, na ulicach Lublina i terenach powiatu lubelskiego pojawi się więcej policyjnych patroli. Ich zadaniem będzie przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa i płynności ruchu.

W pobliżu cmentarzy funkcjonariusze będą kierować ruchem, asystować kierowcom w nawigacji po rejonach o największym natężeniu ruchu oraz wskazywać miejsca do parkowania. Jak co roku, będzie obowiązywać zmodyfikowana organizacja ruchu w tych obszarach.

Dodatkowo, policjanci będą sprawdzać, czy kierowcy przestrzegają limitów prędkości, czy ich pojazdy są w pełni sprawne technicznie oraz czy są trzeźwi. Specjalna uwaga zostanie skierowana na przewożonych pasażerów, a szczególnie dzieci. Policja przypomina, że wszyscy pasażerowie mają obowiązek jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa, a dzieci powinny być dodatkowo przewożone w odpowiednich fotelikach.