Nowe miejsce dla seniorów w Lublinie: Klub Seniora „Nad Bystrzycą”

Lublin, znany z promowania aktywności społecznej i kultywowania dziedzictwa lokalnego, postanowił zadbać o swoją starszą populację. W dzielnicy Za Cukrownią została otwarta nowa instytucja – Klub Seniora „Nad Bystrzycą”. To miejsce, zlokalizowane przy ulicy Krochmalnej 47, zostało stworzone przez Miasto Lublin i jest dedykowane dla wszystkich seniorów, którzy są zainteresowani spędzaniem czasu na bezpłatnych zajęciach.

Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych, podkreśla, że Lublin jest miejscem, które inspiruje do aktywności. Miasto sukcesywnie rozwija infrastrukturę dostosowaną do potrzeb swoich starszych mieszkańców. Klub Seniora „Nad Bystrzycą” to kolejny krok w tym kierunku. Placówka ma na celu nie tylko umożliwić seniorom nawiązywanie nowych relacji społecznych, ale także promować zdobywanie nowych kompetencji i rozwijanie pasji. Co więcej, Klub ma ambicję promować wolontariat i aktywność w lokalnej społeczności.

Klub Seniora „Nad Bystrzycą” jest otwarty dla wszystkich osób, które przekroczyły sześćdziesiąty rok życia i chcą aktywnie spędzać swój czas. Oferta Klubu obejmuje wsparcie psychologiczne na poziomie grupowym i indywidualnym, jak również zajęcia literackie, językowe oraz plastyczne. Ważne jest to, że udział w tych zajęciach jest całkowicie bezpłatny.