Decyzja Sądu Apelacyjnego w Lublinie: 22-letni Karol G. uniewinniony od zarzutu zabójstwa

Sąd Apelacyjny w Lublinie wydał ostateczną decyzję, uznając 22-letniego Karola G. za niewinnego w sprawie oskarżenia o morderstwo swojego przyjaciela. Sąd stwierdził, że Karol G. działał w ramach obrony koniecznej. Jednakże, za naruszenie zdrowia dziewczyny, która była ofiarą i posiadanie substancji narkotycznych, Karol G. został skazany na karę dwóch lat pozbawienia wolności.

Krwawa tragedia miała miejsce 28 marca zeszłego roku we wsi Ludwin w powiecie łęczyńskim. Zgodnie z wynikami śledztwa przeprowadzonego przez organy ścigania, Karol G. zadał swojemu koledze jedno cios nożem kuchennym w klatkę piersiową. Mężczyzna zmarł kilka dni później w szpitalu z powodu odniesionych obrażeń.

W czerwcu tego roku Sąd Okręgowy w Lublinie uznał Karola G. winnym zarówno zabójstwa towarzysza, jak i spowodowania szkód dla zdrowia ofiary oraz posiadania nielegalnych substancji narkotycznych. Skazał go na karę łączną 16 lat pozbawienia wolności. Wyrok ten spotkał się z reakcją zarówno obrony Karola G., jak i prokuratury, która domagała się dla niego wyższej kary – 25 lat więzienia. Swoje stanowisko obie strony wyraziły przez złożenie apelacji.