W Lublinie następują zmiany w komunikacji miejskiej z okazji Wszystkich Świętych

Ze względu na zbliżające się święto zmarłych, tj. Wszystkich Świętych, miasto Lublin wprowadza pewne modyfikacje w funkcjonowaniu swojej komunikacji miejskiej. Te zmiany, które zaczną obowiązywać już od nadchodzącej niedzieli, mają na celu sprostać rosnącemu ruchowi drogowemu w rejonach cmentarzy. W ramach tych planów, na drogi wyjadą specjalne linie autobusowe, a niektóre pojazdy będą kierowane trasami objazdowymi.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, w niedzielę oraz we wtorek pomiędzy cmentarzami usytuowanymi na Majdanku, a także przy ulicach Lipowej i Unickiej, będzie kursować specjalna linia numer 200. Autobusy na tej linii będą poruszały się Drogą Męczenników Majdanka, ulicą Fabryczną, Alejami Zygmuntowskimi, aleją Piłsudskiego, ulicą Lipową oraz Unicką. Następnie skierują się aleją Spółdzielczości Pracy, aleją Andersa aż do ronda Berbeckiego i wrócą tą samą trasą.

W środę do linii numer 200 dołączą autobusy linii numer 201 i 202. Autobusy na linii numer 201 będą jechały z Konopnicy aleją Kraśnicką, ulicami Jana Pawła II, Roztocze, a następnie znowu al. Kraśnicką. Potem skierują się ulicami Zana, Filaretów, Głęboką, Narutowicza oraz Lipową i przejadą przez Krakowskie Przedmieście. Dalej pojadą ulicami 3 Maja, Dolną 3 Maja, al. Solidarności i Tysiąclecia. Następnie skierują się ulicą Podzamcze i Unicką, a potem aleją Spółdzielczości Pracy oraz Andersa aż do ronda Berbeckiego.