Zbigniew Jakubas – Posiadacz klubu piłkarskiego zazdrości wyników żużlowcom!

Zbigniew Jakubas, będący jednym z najbardziej zamożnych obywateli naszego kraju, od ponad trzech lat ma w swoim posiadaniu Motor Lublin – klub piłkarski. Nie bez powodu, sam deklaruje swoją zazdrość dla kibiców związanych z żużlem, co potwierdza jego sportowe aspiracje.

Sytuacja sportowa w Lublinie, stolicy województwa lubelskiego, znacząco się poprawiła. Klub Platinum Motor Lublin, który kilka lat temu z impetem wkroczył do PGE Ekstraligi, cieszy się obecnie dwoma tytułami Drużynowego Mistrza Polski za lata 2022-2023. Natomiast piłkarski Motor przynależy do Fortuna I ligi i plasuje się na siódmym miejscu w tabeli – co jest wynikiem godnym uwagi.

Zbigniew Jakubas, dumny właściciel piłkarskiego Motoru z Lublina od ponad trzech lat, to ceniony polski biznesmen o imponującym majątku. Pochodzi z Lubelszczyzny i posiada wiele znaczących inwestycji, takich jak Mennica Polska czy Newag. Za pośrednictwem Grupy Kapitałowej Multico kontroluje blisko 40 przedsiębiorstw z różnorodnych branż gospodarki. Szacunkowa wartość jego majątku wynosi około 2 miliardy złotych.