Dekada partycypacji obywatelskiej: Lublin przygotowuje 39 projektów dzięki 10. edycji Budżetu Obywatelskiego

Po 10 latach nieprzerwanej działalności Budżetu Obywatelskiego w Lublinie, miasto ma zamiar sfinansować realizację aż 39 inicjatyw społecznych. Wszystko to dzięki zaangażowaniu ponad 23 tysięcy mieszkańców, którzy stanęli na wysokości zadania i oddali swoje głosy w celu wyboru najważniejszych dla nich projektów. Suma przeznaczona na te cele wynosi ponad 14 milionów złotych z budżetu miejskiego, które zostaną podzielone na 11 ogólnomiejskich oraz 28 projektów o mniejszym, lokalnym zasięgu.

Wśród zwycięskich projektów, które zostaną dołączone do planu budżetowego na przyszły rok, znajdują się te zgłoszone przez aktywnych mieszkańców Lublina. Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin, podziękował zarówno tym, którzy postanowili skorzystać z praw obywatelskich i zagłosować na projekty, jak i twórcom tych pomysłów za ich zaangażowanie i wkład w rozwój miasta.

Krzysztof Żuk podkreślił również wagę dziesięciu lat nieprzerwanego korzystania z Budżetu Obywatelskiego jako narzędzia do kształtowania lokalnej rzeczywistości. Przez ten czas mieszkańcy Lublina mieli możliwość wspólnego wpływania na przemiany zachodzące w swoim mieście, co zdaniem prezydenta stanowi dowód na niesłabnące zainteresowanie tym formą partycypacji.