Gala Sportowca AZS Lublin: ogłoszenie laureatów plebiscytu na Najlepszego Sportowca Roku i innych kategorii

Podczas uroczystego Balu Sportowca, który odbywa się co roku w AZS Lublin, zostali ogłoszeni zwycięzcy plebiscytów na Najlepszego Sportowca Roku, Najlepszego Trenera, Nadzieję Sportu Akademickiego oraz Najpopularniejszego Sportowca AZS Lublin.

Zaszczytne nagrody przyznane zostały dwóm wybitnym zawodniczkom pływackiej sekcji AZS UMCS Lublin. Adela Piskorska, zdobywczyni złotego medalu podczas ostatniej Uniwersjady, chociaż nie mogła uczestniczyć w gali, została uhonorowana tytułem Najlepszego Sportowca Roku. Kolejne wyróżnienie, mianowicie tytuł Nadziei Sportu Akademickiego, przypadło Klarze Kowalskiej.

Mariusz Siembida, były świetny pływak i olimpijczyk, obecnie członek zarządu Polskiego Związku Pływackiego, wyjaśnił nieobecność Piskorskiej na gali. Adela intensywnie trenuje do zbliżających się igrzysk olimpijskich w Paryżu – to jest jej główny cel. W imieniu Piskorskiej odebrał nagrodę, podkreślając jednocześnie, że młoda zawodniczka z AZS UMCS ma duże szanse na dotarcie do finału olimpijskiego.