Nieodpłatne warsztaty kulinarnie dla dzieci w Lublinie – ruszają zapisy!

Zapraszamy najmłodsze pokolenie mieszkańców Lublina na bezpłatne warsztaty kulinarne „Kreacje Kulinarne”. Jutrzejszy dzień (28 listopada) przyniesie początek zapisów na ostatnią odsłonę tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Najbliższa sobota (2 grudnia) to data, którą uczestnicy powinni zapisać w kalendarzach, bowiem właśnie wtedy odbędzie się spotkanie. Miejscem realizacji warsztatów będzie Arche Hotel Lublin.

Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych, podkreśla, iż nieustanne starania mają na celu stworzenie miejsca przyjaznego dla wszystkich mieszkańców, nie wyłączając najmłodszych z nich. Działania na rzecz młodych talentów realizowane są w ramach programu Rodzina Trzy Plus, a warsztaty „Kreacje Kulinarne” stanowią doskonały środek do rozwoju pasji i talentów dzieci. Współpracując w tym zakresie z Arche Hotel Lublin, miasto oferuje niepowtarzalną okazję do świetnej zabawy i stawiania pierwszych kroków na ścieżce kulinarnych osiągnięć.

Holowanie tak ciekawych warsztatów to efekt wspólnej inicjatywy Miasta Lublin i Arche Hotel Lublin, realizowanej jako część programu „Rodzina Trzy Plus”. Warsztaty są adresowane do dzieci w wieku od 8 do 13 lat, które stanowią część rodziny zamieszkałej na terenie Lublina. Młodzi adepci sztuki kulinarnej mają okazję odkrywać sekrety przygotowywania ciasta na pizzę czy pieczenia babek drożdżowych pod okiem profesjonalisty – Marcina Szuleja, szefa kuchni. Niezapomniane zajęcia będą miały miejsce w Hotelu Arche położonym przy ul. Zamojskiej 30, gdzie w kameralnej atmosferze młodzi kucharze zdobywać będą nowe umiejętności. Na zakończenie trzygodzinnego spotkania, uczestnicy będą mogli pochwalić się certyfikatami ukończenia warsztatów.

W sumie, plan zakłada przeprowadzenie warsztatów przez trzy dni, każdego dnia odbywa się dwie sesje warsztatowe. Dwa pierwsze dni warsztatów miały miejsce 4 i 18 listopada. Finalna odsłona „Kreacji Kulinarnych” zaplanowana jest na najbliższą sobotę (2 grudnia).