Podjęcie kolejnej odsłony inicjatywy "Sprzątaj po swoim psie" w mieście Lublin

W Lublinie, niezmiennie trwa realizacja kampanii edukacyjnej zatytułowanej „Sprzątaj po swoim psie”. Ta inicjatywa ma na celu przypomnienie mieszkańcom tego miasta o ich obowiązkach związanych z utrzymaniem czystości w miejscach publicznych, zwłaszcza po swoich czworonogach. W najbliższym czasie, aktywne wsparcie dla tej akcji zapewni również Straż Miejska.

Na wyposażeniu strażników miejskich pojawiło się dodatkowo 500 zestawów, które składają się z etui oraz woreczków na psie odpadki, stylizowanych na kształt kości. Zestawy te zostały nabyte przez miasto w ramach tegorocznej edycji wspomnianej kampanii.

– Aspirujemy do tego, aby woreczki służące do sprzątania po psach były jak najbardziej dostępne dla naszych mieszkańców. W związku z tym zaopatrzyliśmy strażników miejskich w stosowne zestawy i przechodzimy do kolejnej fazy naszej akcji “Woreczki zamiast mandatów”. Jest to efekt naszej współpracy edukacyjnej ze Strażą Miejską, podczas której funkcjonariusze mają za zadanie edukować obywateli, wręczając im woreczki oraz zaniechując nałożenia mandatu za niesprzątanie. Wdrażamy tę inicjatywę dwufazowo – w listopadzie a potem zimą, po spadku śniegu. Pierwsze patrole ruszą już w najbliższym czasie – wyjaśnia Blanka Rdest, kierująca Wydziałem Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Lublin.