Nowy przystanek kolejowy w Łagiewnikach zrealizowany w ramach rządowego planu na lata 2021-2025

Przystanek kolejowy, który rozpoczął swoją działalność w Łagiewnikach na linii Łuków-Lublin Północny na terenie województwa lubelskiego, stanowi najnowszy dodatek do infrastruktury transportowej regionu. Powstał dzięki inwestycji o wartości prawie 3 milionów złotych, realizowanej w ramach rządowego programu skoncentrowanego na budowie i modernizacji przystanków kolejowych w okresie od 2021 do 2025 roku.

Na nowym przystanku, położonym w pobliżu miejsca, gdzie droga lokalna – prowadząca do plaży miejskiej nad rzeką Ciemięgą – krzyżuje się z przejazdem kolejowo-drogowym, pasażerowie mogą liczyć na pełen komfort korzystania z usług PKP Polskie Linie Kolejowe. Informacje na ten temat przekazała Anna Znajewska-Pawluk, przedstawicielka zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Według Znajewskiej-Pawluk, nowo wybudowany obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Infrastruktura obejmuje m.in. osłonięte od warunków atmosferycznych wiaty, ławki do odpoczynku, czytelne tablice informacyjne oraz gabloty z aktualnymi rozkładami jazdy. Dojście do peronu umożliwiające bezpieczny dostęp do pociągów znajduje się od strony przejazdu kolejowo-drogowego. Ponadto, dla tych, którzy preferują poruszanie się na rowerach, przy przystanku zamontowano stojaki rowerowe.