Województwo lubelskie zyskało prawie 128 mln zł na inwestycje drogowe – symboliczne czeki odebrane od wojewody Lecha Sprawki

Reprezentanci lokalnych władz samorządowych z województwa lubelskiego otrzymali symboliczne czeki i z rąk wojewody Lubelskiego, Lecha Sprawki, podpisali umowy. Wszystko to odnosi się do planowanych działań sfinansowanych z budżetu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2024 roku. Na liście doszło do podpisania aż 31 umów, które dotyczą różnego rodzaju inwestycji drogowych. Punktacja finansowa tych kontraktów wynosi blisko 128 milionów złotych.

-„W aktualnym okresie rekrutacji nasze województwo uzyskało kwotę 458 milionów złotych. To jest największa suma, jaką dostaliśmy w ostatnim czasie. Dziś mamy przyjemność podpisywać umowy na sumę prawie 128 milionów złotych. Jest jeszcze wiele kontraktów, które są w procesie przygotowania. Z pewnością zapewniamy dofinansowanie dla wszystkich inwestycji. Wydarzenie to stało się możliwe, ponieważ niektóre powiaty i gminy zdecydowały się przeznaczyć środki na te projekty z funduszu inwestycji strategicznych, co umożliwiło nam zwolnienie środków w tym programie. Dzięki temu mogliśmy zrealizować wszystkie aplikacje z listy rezerwowej. W 2024 roku, dzięki temu Programowi, planujemy utworzyć około 360 km nowych dróg.” – zauważył wojewoda lubelski Lech Sprawka.