Kończący się sezon miejskiej wypożyczalni rowerów w Lublinie – statystyki i plany na zimę

Sezon działania miejskiej wypożyczalni rowerów w Lublinie powoli dobiega końca. Od połowy listopada liczba dostępnych jednośladów zostanie zredukowana do 300, a w grudniu pozostanie już tylko 100. Przyszłość funkcjonowania tych rowerów podczas zimy zależeć będzie od panujących warunków atmosferycznych oraz zainteresowania ze strony użytkowników. Pełny zakres usług Lubelskiego Roweru Miejskiego ma powrócić z nastaniem wiosny.

„Bardzo pozytywnie oceniamy funkcjonowanie Lubelskiego Roweru Miejskiego w tym sezonie. Zauważyliśmy duże zaangażowanie zarówno mieszkańców, jak i turystów, którzy chętnie wybierali rower jako środek transportu po mieście. Cieszymy się także rosnącą popularnością naszego systemu, co potwierdza stale rosnąca liczba nowych kont. Dodatkowym atutem jest integracja naszej oferty z komunikacją miejską, co czyni Lublin unikalnym na tle innych polskich miast. Statystyki z ostatnich ośmiu miesięcy pokazują, że Lubelski Rower Miejski cieszy się dużą popularnością jako środek transportu. Dlatego planujemy przeprowadzić pilotażowy projekt utrzymania go w funkcji także zimą. Pozostawienie pewnej liczby rowerów rozlokowanych na 10 najczęściej odwiedzanych stacjach pozwoli nam ocenić możliwości prowadzenia wypożyczalni w okresie zimowym i wytyczyć strategię na kolejny sezon” – powiedział Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Dotychczasowy bilans to ponad 152 tysiące wypożyczeń Lubelskiego Roweru Miejskiego przez 21 300 osób. W samym okresie wakacyjnym, od 24 czerwca do końca sierpnia, odnotowano ponad 47,8 tysiąca wypożyczeń, a system zyskał ponad 4,7 tysiąca nowych użytkowników. Pragniemy przypomnieć, że zgodnie z umową, podstawowy sezon kończy się 30 listopada, a tym samym wygasają abonamenty. Zachęcamy więc naszych użytkowników do wykorzystania zgromadzonych środków. Korzystanie z elektronicznej portmonetki nadal pozostaje możliwe.