Nowy regulamin parkowania na osiedlu Kruczkowskiego: Bezpłatne dla mieszkańców, płatne dla odwiedzających

Zarząd PSM „Kolejarz”, zarządzający osiedlem Kruczkowskiego położonym w zachodniej części dzielnicy Dziesiąta, rozprowadził informacje dotyczące zmian w kwestii parkowania. Aby uregulować tę problematyczną kwestię, Rada Nadzorcza PSM „Kolejarz” na prośbę Rady Osiedla ustanowiła nowy regulamin parkowania obowiązujący na terenie całego osiedla.

Regulamin zakłada wprowadzenie opłat za parkowanie ponad jedną godzinę od godziny 20:00 w niedzielę do godziny 13:00 w sobotę. Niemniej jednak, dla każdego mieszkańca przewidziane są dwa bezpłatne abonamenty parkingowe pod warunkiem przedstawienia dokumentacji potwierdzającej posiadanie samochodów.

Wydaje się to wynikać z podpisanej umowy z Europark Sp. z o.o. dotyczącej zarządzania miejscami parkingowymi na terenie osiedla. Zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie internetowej PSM Kolejarz, od 1 grudnia 2023 r., firma ta rozpocznie czynności związane z egzekwowaniem nowych zasad parkowania i pobieraniem opłat. Jednakże, do końca 2023 roku, nie będą naliczane żadne dodatkowe opłaty za brak abonamentu lub opłaty parkingowej.