Plany rozbudowy największego żłobka w Lublinie: miejsce dla dodatkowych 180 dzieci

Zlokalizowany przy ulicy Zelwerowicza w Lublinie, największy żłobek w mieście, posiada aktualnie 210 miejsc dla dzieci. Miasto ma ambitne plany związane z rozbudową tej placówki. Po jej zakończeniu, żłobek będzie mógł przyjąć dodatkowe 180 maluchów.

Żłobek na lubelskim Czechowie, zlokalizowany przy ulicy Zelwerowicza, został otwarty dla publiczności we wrześniu 2018 roku. Koszt jego budowy wyniósł 13,7 miliona złotych. Ta nowoczesna placówka jest jednocześnie najmłodsza i największa w mieście, zapewniając opiekę dla 210 dzieci podzielonych na sześć grup. Maluchy mają do dyspozycji nie tylko sale lekcyjne, jadalnię, czy sanitariaty, ale również specjalistyczne pokoje tematyczne – plastyczny, muzyczny, audio-wizualny i sensoryczny. Obiekt posiada także własną kuchnię, magazyn, pralnię oraz biura.

Mimo że istnienie placówki liczy sobie dopiero pięć lat, to lokalne władze już podejmują kroki w celu jej przebudowy. Celem tych działań jest stworzenie dodatkowych 180 miejsc dla dzieci, co zwiększy całkowitą liczbę maluchów w wieku od kilku miesięcy do trzech lat objętych opieką do 390.