Konsultacje dotyczące dokumentu "Miasto młodych. Polityka młodzieżowa Lublina do 2030"

W Lublinie obecnie przebiegają konsultacyjne spotkania związane z dokumentem o nazwie „Miasto młodych. Polityka młodzieżowa Lublina do 2030”. Proces ten ma na celu stworzenie priorytetów dla Lublina jako miasta skierowanego ku potrzebom młodych ludzi. O szczegółach tego przedsięwzięcia informuje Monika Głazik, reprezentująca biuro prasowe Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Głazik podkreśla, że istotne jest jak najszersze zaangażowanie młodzieży w proces tworzenia dokumentu. Uczestnictwo młodych w procesie ustalania kluczowych punktów polityki miejskiej jest bardzo pożądane i doceniane przez twórców projektu.

Do wyrażenia swojej opinii na temat projektu, młodzi ludzie mają czas do 24 listopada. Zgłoszenia mogą przyjmować różne formy – pisemne, ale także audio czy video. Oprócz tradycyjnych spotkań konsultacyjnych, organizatorzy udostępniają również mobilny punkt konsultacyjny.

Mobilny punkt konsultacyjny to alternatywa dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w spotkaniu. Pojawi się on w przestrzeni publicznej miasta w najbliższy poniedziałek, pomiędzy godzinami 17:00 a 19:00. Znajdzie się na parterze centrum handlowego Vivo. Kolejna okazja do skorzystania z mobilnego punktu konsultacji będzie we wtorek, tym razem na terenie miasteczka akademickiego.