Podsumowanie sezonu "Akademii Miasto" – inicjatywy edukacyjnej dla młodzieży Lublina

Działania na rzecz edukacji obywatelskiej młodzieży, znane jako „Akademia Miasto”, zbliżają się do końca swojego najnowszego sezonu. W tym roku, nauczyciele – 10 dedykowanych edukatorek i edukatorów – angażowali się w prace z sześcioma grupami młodzieżowymi. Wynikiem ich wysiłków jest zaangażowanie ponad 300 osób, które wzięły udział w różnorodnych zajęciach, spotkaniach i warsztatach. Te interaktywne sesje odbywały się zarówno w przestrzeniach fizycznych, takich jak szkoły czy biblioteki, jak i online.

Wszystkie podjęte podczas ostatniego sezonu inicjatywy zostaną podsumowane podczas konferencji o nazwie „Akademia Miasto – Wspólnie tworzymy edukację obywatelską w Lublinie”. Wydarzenie to odbędzie się 4 grudnia, a zapisy na udział w nim są otwarte do 30 listopada.

Aktywizacja młodzieży w obszarze edukacji obywatelskiej jest wspólnym wyzwaniem Lublina, jako Europejskiej Stolicy Młodzieży. Realizacja takich inicjatyw jak rozwijanie miejsc młodzieżowych, szkolne budżety obywatelskie, zachęcanie młodych do udziału w konsultacjach, wspieranie ich własnych inicjatyw oraz rozwój NGO pomaga zwiększyć ich poczucie sprawczości i samorządności. Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży, wyraża swoje zadowolenie, że coraz więcej osób chce dołączyć do Akademii Miasto i rozwijać jej program. Sieć edukatorek i edukatorów oraz grup młodzieżowych pozwala dotrzeć do większej liczby osób i wspólnie tworzyć edukację obywatelską w Lublinie.