Koncert poezji św. Jana Pawła II w Sanktuarium św. Józefa w Lublinie zorganizowany przez fundację "Pracownia św. Józefa przy Karmelitach Bosych"

14 grudnia 2023 roku, w malowniczym otoczeniu Sanktuarium św. Józefa, które znajduje się w obrębie klasztoru Karmelitów Bosych w Lublinie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie kulturalne. Artystą tego wieczoru był Marcin Styczeń wraz ze swoim zespołem, którzy zaprezentowali koncert poezji świętego Jana Pawła II pt. „Pieśń o Bogu ukrytym”. Inicjatorem i organizatorem całego przedsięwzięcia była Fundacja „Pracownia św. Józefa przy Karmelitach Bosych”.

Podczas tego niezapomnianego wieczoru, goście mieli okazję posłuchać melodyjnej interpretacji utworów poetyckich, które zostały pierwotnie napisane przez Karola Wojtyłę. Głównym celem tego wydarzenia było ściślejsze zapoznanie zgromadzonych z duchowością karmelitańską, wyrażoną poprzez poezję świętego Jana od Krzyża, ale także z duchowością samego papieża Jana Pawła II, dla którego ten mistyk był inspiracją w okresie jego młodości.

O. Piotr Jackowski, przeor klasztoru Karmelitów Bosych w Lublinie, podczas koncertu opowiedział o działalności fundacji „Pracownia św. Józefa”. W swoim wystąpieniu zaznaczył, że z perspektywy czasu, wszystkie ich działania można uznać za dzieło świętego Józefa. Jak podkreślił, do pracowni przychodzą różne osoby – z marzeniami, wizjami czy potrzebami – i tam prowadzone są rozmowy. Fundacja powstała z drobnych wyrazów miłości chrześcijańskiej, skromnych warsztatów snycerskich oraz dzięki osobom o wielkich sercach, które nie szczędziły swojego czasu, a niektóre nawet środków materialnych.