Ogromne koszty odśnieżania Lublina: Ponad 1,5 mln zł za trzy dni, a przez cały sezon ponad 5 mln zł

Lubelski ratusz poinformował, że prace związane z odśnieżaniem miasta przez trzy dni zimowe, rozpoczynając od piątku (01.12) o godzinie 5:00 do poniedziałku (04.12) także do godziny 5:00, wyniosły ponad 1,5 miliona złotych. Natomiast koszt całego sezonu zimowego to już ponad 5 milionów złotych.

Pierwsze jednostki specjalistycznego sprzętu utrzymania zimowego rozpoczęły swoją pracę w sobotę (02.12) około godziny 7:00. W szczytowym momencie akcji odśnieżania, na ulice Lublina wyjechało blisko 100 pojazdów oraz dodatkowo zaangażowano brygady ręczne. Justyna Góźdź, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Lublin informuje, że obecnie ilość sprzętu oraz zaangażowanych w prace służb jest dostosowywana do aktualnych potrzeb. Na chwilę obecną w terenie działa około 20 pługosolarki.

Na ten moment główne arterie komunikacyjne w mieście są przejezdne i ich nawierzchnia jest mokra oraz czarna. Aktualnie służby odśnieżające skupiają się przede wszystkim na ulicach osiedlowych, głównie z powodu interwencji ze strony mieszkańców Lublina. W ciągu najbliższego dnia planowane jest uruchomienie dodatkowych brygad ręcznych, które będą odpowiedzialne za odśnieżanie chodników oraz przejść dla pieszych.