Wypadek ciężarówki na drodze krajowej nr 17 – utrudnienia w ruchu związane ze złymi warunkami atmosferycznymi

W obliczu nieustających opadów śniegu, warunki na drogach stają się coraz trudniejsze. Szczególnie dotkliwe wydają się problemy na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Izbica, gdzie ruch jest aktualnie sparaliżowany przez poprzecznie stojącą ciężarówkę.

Kompletnie zatrzymany jest ruch na drodze krajowej nr 17, na odcinku Lublin – Zamość, w miejscowości Izbica. Ciężarowy ciągnik siodłowy zaparkował na łuku jezdni i na wzniesieniu, co uniemożliwia innym pojazdom przejazd.

Informacje od służb drogowych sugerują, że kierowca ciężarowego ciągnika siodłowego próbował pokonać pod górkę, jednak pojazd zaczął się cofać i ostatecznie utknął, blokując całą jezdnię. Problem dotyczy fragmentu drogi prowadzącej od strony Lublina.

Aktualnie sytuację zabezpieczają funkcjonariusze policji, a do normalizacji ruchu skierowano już piaskarko-solarki. Oczekiwanie jest, że ruch na tej trasie zostanie przywrócony, jak tylko sytuacja zostanie opanowana przez drogowców.

Na chwilę obecną, cała droga krajowa nr 17 w naszym regionie jest dotknięta utrudnieniami w ruchu. Podobne problemy można zauważyć na drogach krajowych nr 12, 74, 19 na odcinku Lubartów – Kraśnik i 48 pomiędzy Dęblinem a Przytocznem.