Senator Stanisław Gogacz prowadzi kierowany z Lublina projekt, który dostarcza świąteczne paczki rodakom na Kresach Wschodnich

W Lublinie trwa aktywne przygotowywanie darów dla polskich rodzin mieszkających na Kresach Wschodnich. Przesyłki te są częścią corocznego projektu „Polacy – Rodakom”, realizowanym przez senatora Stanisława Gogacza, dzięki któremu symboliczne podarunki ze świątecznymi życzeniami docierają do naszych rodaków na Ukrainie.

Senator Gogacz ma ambitne plany na tegoroczną edycję projektu. Jak mówi, cel to zgromadzenie aż 2000 paczek. Każda z nich będzie ważyć ponad 15 kilogramów i będzie zawierać produkty długoterminowego użytku. Wśród nich znajdą się między innymi słodycze, konserwy, makarony, ale też książki oraz zabawki – wszystko to umilające święta dla polskich rodzin zamieszkujących Kresy.

Zbiórka darów odbywa się w wielu miejscach w regionie lubelskim. Pierwszy transport zaplanowany jest na sobotę 9 grudnia i jego celem jest okolice Kamieńca Podolskiego. Paczki będą systematycznie wysyłane i docierać do ich odbiorców aż do stycznia przyszłego roku.

W siedzibie NSZZ „Solidarność” w Lublinie o godzinie 10.00, przy ulicy Królewskiej, odbędzie się uroczyste wręczenie paczek, które następnie wyruszą w swoją podróż do Kresów Wschodnich.