Intensywne zimowe prace drogowe w Lublinie mimo niesprzyjającej pogody

Na terenie Lublina od kilku dni można zaobserwować intensywne działania mające na celu remont zniszczonych fragmentów lokalnych dróg. Miasto informuje, że mimo trudności związanych ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, prace są prowadzone systematycznie i będą trwały aż do nadejścia wiosny.

Justyna Góźdź, która jest przedstawicielką biura prasowego ratusza w Lublinie, wyjaśnia, że dopiero wiosną możliwe będzie przeprowadzenie kompleksowej renowacji dróg. Wyjaśniła ona, że cykl rozmarzania i zamarzania powierzchni ulicznej, który jest spowodowany topnieniem śniegu i następującymi po nim opadami deszczu, ma negatywny wpływ na kondycję asfaltu, co prowadzi do powstawania ubytków. Według niej miasto dokłada wszelkich starań, aby naprawiać te uszkodzenia w miarę swoich możliwości.

Pani Góźdź dodała również, że obecnie wykorzystywane technologie są dostosowane do panujących warunków pogodowych. W chłodniejszych miesiącach stosuje się tzw. masę mineralno-bitumiczną na zimno. Gdy pogoda stanie się bardziej przyjazna, bliżej wiosny, planowane jest wprowadzenie trwalszych rozwiązań oraz przystąpienie do bardziej kompleksowych napraw na drogach Lublina.