Nowy Dworzec Lublin wita kolejnych przewoźników: Contbus i Sindbad

Z dniem 1 lutego, od czwartku, ruch na nowym Dworcu Lublin będzie obsługiwany przez kolejnych dwóch przewoźników. Dzięki nim pasażerowie będą mieli możliwość podróżowania do takich miast jak Warszawa, Chełm czy Opole.

Przybycie nowych przewoźników to pierwsze istotne modyfikacje w funkcjonowaniu nowego dworca autobusowego w Lublinie od momentu jego oficjalnego otwarcia, które miało miejsce 12 stycznia. Tego wyjątkowego dnia, lubelscy mieszkańcy i nie tylko, mogli podziwiać jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów tego typu w całej Polsce. Początkowo jednak, sieć połączeń z nowego dworca była dosyć ograniczona. W ramach pierwszego etapu przeniesienia komunikacji na nową lokalizację, mieszkanki i mieszkańcy Lublina mogli korzystać tylko z przewozów realizowanych przez firmy, które wcześniej kursowały z niewielkiego placu znajdującego się w pobliżu Targów Lublin. Dotyczyło to głównie połączeń do Biłgoraja, Bychawy oraz Zakrzówka.

W dniu inauguracyjnym funkcjonowania Dworca Lublin, ze starego dworca PKS na Podzamczu do nowego obiektu przeniósł się jedynie jeden przewoźnik, firma Flixbus. Od nadchodzącego czwartku, 1 lutego, oferta przewozowa Dworca Lublin zostanie wzbogacona o dwie kolejne firmy przewozowe. Mowa tutaj o spółkach Contbus oraz Sindbad.