Krzysztof Gałaszkiewicz rezygnuje z funkcji dyrektora oddziału Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa w Lublinie

Dojdzie do zmian na stanowisku dyrektora oddziału Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa (ARiMR) w Lublinie. Obecny dyrektor, Krzysztof Gałaszkiewicz, poinformował o swojej decyzji o odejściu ze stanowiska, które pełni od stycznia 2016 roku. Zadeklarował, że rezygnacja jest spontaniczną decyzją, którą podjął samodzielnie.

Gałaszkiewicz jest znanym działaczem Prawa i Sprawiedliwości. Pomimo aktywnego zaangażowania politycznego, nie osiągnął sukcesu w ostatnich wyborach parlamentarnych. Starował do Sejmu z okręgu chełmskiego, ale nie zdołał zdobyć mandatu.

Podczas ostatniej wizyty w warszawskiej centrali ARiMR, Gałaszkiewicz potwierdził swoją decyzję o rezygnacji. Wyjaśnił, że jest osobą dążącą do porozumienia i uzgodnił z prezesem Agencji, że odchodzi na własne życzenie, a jego decyzja jest efektem porozumienia stron. Nie kryje jednak, że impuls do podjęcia tej decyzji dała mu zmiana władzy w kraju. W swojej wypowiedzi zaznaczył, że jeżeli nie jest pożądany na stanowisku, nie będzie się kurczowo trzymał posady.