Marcin Wroński, pisarz i twórca serii o komisarzu Maciejewskim, zamierza ubiegać się o stanowisko prezydenta Lublina

Twórca cyklu powieściowego o przygodach komisarza Zygmunta Maciejewskiego, Marcin Wroński, zapowiedział swój udział w nadchodzących wyborach samorządowych. Jego ambitnym celem jest zasiedzenie na fotelu prezydenta Lublina. Debiutujący w polityce autor chce za zadanie położyć sobie niwelowanie konfliktów pomiędzy zwolennikami Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego.

Termin wyborów samorządowych został ustalony na 7 kwietnia. Natomiast w tych miejscach, gdzie będzie to konieczne, druga tura wyborów na prezydenta, burmistrza lub wójta zostanie przeprowadzona 21 kwietnia. Aż do teraz, jedyną osobą publicznie deklarującą chęć ubiegania się o fotel prezydenta Lublina był Krzysztof Żuk. Obecny prezydent miasta i wiceprzewodniczący regionalnej Platformy Obywatelskiej wystartował w 2018 roku jako kandydat niezależny.

Prawo i Sprawiedliwość nie ujawniło jeszcze oficjalnie swojego kandydata na prezydenta Lublina. Mimo to, wybór został już zatwierdzony przez struktury wojewódzkie. Jeszcze przed formalnym ogłoszeniem, rywalizować z Żukiem ma Jarosław Stawiarski, marszałek pochodzący z Kraśnika. Kandydatura Stawiarskiego musi jednak uzyskać jeszcze zgodę centrali partii, mieszczącej się na Nowogrodzkiej.