Przewoźnicy pozamiejscy i międzynarodowi przenoszą się z Alei Tysiąclecia do Dworca Lublin

Przewoźnicy obsługujący trasy pozamiejskie, w tym także te o charakterze międzynarodowym, zdecydowali się na zmianę miejsca swojej działalności. Z Alei Tysiąclecia przenoszą się do nowego miejsca – Dworca Lublin. Tę decyzję podjęło już więcej niż 10 firm przewozowych, które zapewniają transport dla pasażerów do takich miejsc jak Biłgoraj, Praga, Kijów oraz Charków.

Grzegorz Malec, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, informuje, że zgody na przenosiny zostały już wydane dla wielu firm działających na terenie regionu. Zapewnia on, że liczba przewoźników na nowym dworcu nie będzie mniejsza od tej na starym. Firma te, które zdecydowały się na przenosiny, mają już przydzielone swoje stanowiska. Decyzje o ich lokalizacji zostały już zaakceptowane i wydano stosowne zgody.

Obecnie 10 procent wszystkich krajowych przewoźników jest już gotowych do działania na nowym dworcu. Dodatkowe 50 procent zgód jest obecnie w trakcie procedowania. Czekamy teraz tylko na finalizację procesu przenosin. Planowane jest, aby cały proces zakończył się w okolicach lutego-marca. Oznacza to, że wokół marca na Dworcu Lublin powinniśmy mieć około 60 procent całkowitej liczby przewoźników zamiejskich, którzy obecnie operują z naszego dworca.