Sąd prowadzi sprawę 31-letniego mężczyzny oskarżonego o śmiertelne potrącenie pieszej

Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ sformułowała zarzuty i skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie pod inicjałami Grzegorz M., który jest w wieku 31 lat. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych, gdzie kobieta prowadząca wózek z dwuletnim dzieckiem została potrącona. Na szczęście, mimo tragicznego wypadku, dziecko nie odniosło żadnych obrażeń. Grożące konsekwencje dla oskarżonego to nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce 15 lutego poprzedniego roku na drodze osiedlowej ulicy Szeligowskiego w Lublinie. Zgodnie z wynikami dochodzenia, kobieta, będąca nianią dwulatka, została potrącona na przejściu dla pieszych przez samochód dostawczy. Po 10 dniach od wypadku kobieta zmarła w szpitalu. Dziecko, które było pod jej opieką w momencie zdarzenia, na szczęście nie odniosło żadnych obrażeń.

Grzegorz M., który ma 31 lat, został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową Lublin-Północ o nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Ze zgromadzonych przez śledczych dowodów wynika, że mężczyzna nie zachowywał odpowiedniej ostrożności podczas cofania pojazdu. Nie sprawdzał należycie, co dzieje się za jego samochodem, szczególnie na oznakowanym przejściu dla pieszych, które znajdowało się za nim.