Sprzątanie po zmarłych, czyli nagłe przypadki wymagające interwencji

Pewnych sytuacji w życiu nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Jeśli osoba bliska odejdzie w miejscu swojego zamieszkania, rodzina może czuć się zagubiona i podejmować pochopne decyzje. Niestety to w połączeniu z niewiedzą może być fatalne w skutkach. Dlatego warto mieć świadomość, jak należy zachować się w takich okolicznościach. Z tego artykułu dowiesz się, z jakich powodów należy wezwać profesjonalną ekipę, a także, jak wygląda usługa sprzątania po zmarłych.

Dlaczego mieszkania po zmarłym nie należy sprzątać samodzielnie?

 

Wiele osób ze względu na oszczędność woli samodzielnie posprzątać mieszkanie, w którym przebywały zwłoki. Jest to jednak bardzo zły pomysł, który może zakończyć się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Dzieje się tak, ponieważ ciało ludzkie po śmierci ulega procesom gnilnym, w których powstają szkodliwe związki, czyli ptomainy. Jest to powszechnie znany trupi jad. Kontakt ze skażonymi przedmiotami, na który jest się narażonym podczas sprzątania, może zakończyć się szeregiem objawów przypominających zatrucie pokarmowe. Jednak oprócz wymiotów czy bólów brzucha może pojawić się także kaszel, duszności, bóle głowy czy gorączka. W skrajnych przypadkach ekspozycja na ptomainy prowadzi do śmierci. Dlatego nawet przebywanie skażonym lokalu jest skrajnie nieodpowiedzialne.

 

Profesjonalne usługi sprzątania po zmarłych na terenie Wrocławia i okolic znajdziesz na https://sprzataniepozgonie.com/sprzatanie-po-zmarlych-wroclaw/.

 

W jakich przypadkach należy wezwać profesjonalną ekipę?

 

Pomoc możesz uzyskać niezależnie od przyczyny zgonu czy stopnia rozkładu zwłok. Firma Sprzątanie po zgonie oferuje usługi w przypadku śmierci z przyczyn naturalnych, ale także, gdy w lokalu doszło do tragicznych zdarzeń, takich jak wypadek, zabójstwo czy samobójstwo. W takich sytuacjach w pomieszczeniu mogą znajdować się ślady krwi, które również są potencjalnym źródłem zakażenia. Dlatego warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy są nie tylko profesjonalni, ale także dyskretni, więc dbają o dobre imię swoich zleceniodawców. Profesjonalną ekipę sprzątającą można wezwać również w przypadku potrzeby sprzątania po zalaniach, pożarze lub uporządkowania lokalu osoby borykającej się z patologicznym zbieractwem.

 

Profesjonalne usługi sprzątania na terenie Gdańska są dostępne na stronie https://sprzataniepozgonie.com/sprzatania-po-zmarlych-gdansk/.

 

Jak wygląda usługa sprzątania po zgonie krok po kroku?

 

Trzeba mieć na względzie, że każde zlecenie jest inne i może wymagać podjęcia różnych działań. Jednak zawsze do lokalu wchodzi tylko ekipa wyposażona w odpowiednie maski i kombinezony ochronne. Często na początku wykonuje się także wstępną dezynfekcję, aby zwiększyć bezpieczeństwo pracy. Potem mieszkanie musi zostać opróżnione nie tylko ze śmieci, ale także skażonych sprzętów. Wiele z nich nie nadaje się już do użytku i muszę zostać poddane utylizacji, by nie stanowiły zagrożenia. Opróżnione mieszkanie musi zostać dokładnie zdezynfekowane oraz wyczyszczone. Niekiedy wiąże się to z koniecznością demontażu podłogi czy zniszczenia tynków, z czym jednak należy się liczyć, chcąc usunąć wszystkie niebezpieczne substancje. Cała procedura kończy się uszczelnieniem mieszkania w celu przeprowadzenia ozonowania. Proces ten ma za zadanie zdezynfekować powietrze, usunąć brzydki zapach, a także unieszkodliwić ewentualne szkodniki, takie jak muchy czy karaczany.

 

Lokal po zakończeniu czynności

 

Cenne przedmioty oraz pamiątki czy dokumenty, które znajdowały się w mieszkaniu, zostają przekazane zleceniodawcy. Po poprawnym przeprowadzeniu wszystkich procedur mieszkanie jest bezpieczne i można przebywać w nim bez przeszkód. Dzięki temu można zdecydować się na remont lub sprzedaż. Co ważne, by mieć pewność, że wszystkie procedury przebiegły należycie, klient otrzymuje specjalny certyfikat.

 

Więcej informacji o usłudze znajdziesz na stronie sprzataniepozgonie.com.