Strata ponad 40 tysięcy złotych przez mieszkańca Lublina w wyniku oszustwa internetowego

Jeden z mieszkańców miasta Lublin stał się ofiarą oszustwa internetowego, które pozbawiło go kwoty przekraczającej 40 tysięcy złotych. Mężczyzna został przekonany przez nieznajomego, który twierdził, iż istnieje ryzyko włamania do jego konta bankowego. Aby uniknąć potencjalnej zbrodni, ofiara miała przenieść swoje pieniądze na bezpieczne konto. Policja prowadzi obecnie poszukiwania sprawców tej kradzieży i apeluje do publiczności o zachowanie ostrożności podczas wykonania jakiejkolwiek transakcji online.

Do lubelskiej policji zgłosił się mężczyzna w wieku 38 lat, mieszkający na terenie powiatu lubelskiego. Ten ostatni poinformował funkcjonariuszy, że padł ofiarą oszustwa. Według jego zgłoszenia, pewien osobnik skontaktował się z nim telefonicznie, podając się za pracownika banku. Fałszywy pracownik banku poinformował ofiarę o potencjalnym ryzyku włamania na jej konto bankowe, zasugerował więc aktywne działania prewencyjne. Mieszkaniec Lublina został zmanipulowany do przeniesienia swoich oszczędności na tzw. konto techniczne. W rezultacie 38-latek stracił ponad 40 tysięcy złotych. Kiedy zdał sobie sprawę, że stał się ofiarą przestępców, natychmiast zgłosił to na komendę.

W związku z tym incydentem, policja prowadzi poszukiwania osób odpowiedzialnych za to przestępstwo. W międzyczasie, apeluje do społeczności o zachowanie czujności podczas korzystania z usług internetowych. Oszuści ciągle udoskonalają swoje metody działania i wykorzystują każdą możliwość do wyłudzenia pieniędzy! Ostatnio, coraz częściej dochodzi do sytuacji, gdzie oszuści podszywają się pod bankowych specjalistów, aby skuteczniej wyłudzać środki finansowe od niewinnych osób.