Lublin gospodarzem II Naukowej Konferencji Pszczelarskiej o tematyce "Nauka praktyce"

W Lublinie właśnie ma miejsce inauguracja II Naukowej Konferencji Pszczelarskiej, której centralnym tematem jest „Nauka praktyce”. To ważne wydarzenie, gromadzące specjalistów i entuzjastów pszczelarstwa z całego kraju, będzie miało swoje uroczyste otwarcie w mieście.

Pierwsza część zaplanowanych obrad konferencyjnych będzie dedykowana 45-leciu pracy naukowej wybitnego uczonego, profesora Jerzego Demetraki-Paleologa. Ten ceniony naukowiec podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas wykładu zatytułowanego „Gospodarowanie w pasiece oparte na wiedzy w dobie ciągłych zmian”.

Druga połowa konferencji przewiduje dyskusję na temat bieżących badań naukowych oraz ich praktycznego zastosowania w branży pszczelarskiej. Wśród przewidzianych tematów znajduje się m.in. różnorodność genetyczna pszczoły miodnej na terenie Polski oraz metody sterowania odpornością rodzin pszczelich. Ponadto, uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać na temat „miejskiego” miodu, z perspektywy jego zanieczyszczeń oraz korzyści zdrowotnych wynikających z lokalizacji pasieki.