Nowe oblicze Parku Centralnego na Felinie: przestrzeń rekreacyjna dla najmłodszych

Rozwijająca się przestrzeń zielona, znana jako Park Centralny na Felinie, będzie wkrótce urozmaicona nową infrastrukturą. W bieżącym roku, naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 52, w pobliżu kościoła usytuowanego przy ulicy Jagiełły, pojawi się plac zabaw. Będzie on wyposażony w 12 atrakcji oraz piaskownicę. Władze miasta ogłosiły przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej i budowę placu.

Park Centralny na Felinie to obszar zieloni między ulicami Władysława Jagiełły i Zygmunta Augusta, który wkrótce zostanie wzbogacony o nowe elementy rekreacyjne dla najmłodszych mieszkańców Lublina.

„Budowa placu zabaw stanowi część szerszego projektu przestrzennego, realizowanego sukcesywnie pod nazwą Park Centralny na Felinie. Na tym terenie powstały już nowe ścieżki dla pieszych i rowerzystów z kompleksowym oświetleniem. Wraz z nadejściem nowego roku oddaliśmy do użytku także wybieg dla psów. Następnie powstanie wspólna przestrzeń do zabaw dla dzieci w różnym wieku oraz miejsce odpoczynku dla mieszkańców. Przy tworzeniu założeń Parku Centralnego na Felinie dużo uwagi poświęcamy angażowaniu lokalnej społeczności i Rady Dzielnicy, które podejmują decyzje o przeznaczeniu na ten cel środków zarówno z Budżetu Obywatelskiego, jak i rezerwy celowej”, mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.